Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności czy zadławienia. Utrwaliły sobie numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach.