Publiczne Przedszkole nr 15 w Pile

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny “Ulubiona postać bajkowa”

 

W poniedziałek 20 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Ulubiona postać bajkowa’’. Uczestnikami konkursu były dzieci 5 i 6 letnie z pilskich publicznych  przedszkoli. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy zgodnej z tematem konkursu. Wymagany był format A3, a technika wykonania prac była dowolna.
Celem konkursu było: wprowadzenie dziecka w świat literatury dziecięcej, budzenie zaciekawienia książką oraz rozwijanie inwencji twórczej dziecka.

Na konkurs zgłoszono 20 prac, a każda z nich była pomysłowa i bardzo ciekawa. Powołana komisja konkursowa w składzie – Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 15- p. Ania, przewodnicząca trójki grupowej z gr. IV- p. Magda i nauczycielka- wychowawczyni z gr. III – p. Ania. Wybór był trudny, a komisja oceniała prace pod kątem oryginalności, pomysłowości oraz samodzielności. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy, a po długich obradach Jury zdecydowało się przyznać następujące miejsca i wyróżnienie:

MIEJSCE I: Gabriela Cz., Publiczne Przedszkole nr 5
MIEJSCE II: Laura J., Publiczne Przedszkole nr 2
MIEJSCE III: Nina S., Publiczne Przedszkole nr 6
WYRÓŻNIENIE: Wiktoria K., Publiczne Przedszkole nr 11

23.11.2023r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola autorów prac oraz ich nauczycieli na ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podczas spotkania dzieci wesoło bawiły się między innymi- układając puzzle, rozwiązując zagadki oraz śpiewająco się przywitały  i pożegnały. Na dzieci i nauczycielki czekał słodki poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania: dzieciom za czas, pracę i serce włożone w wykonanie prac; rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek związany z edukacją dzieci poprzez budzenie zaciekawienia książką; członkom jury za poświęcony czas i dobrą współpracę.

Mamy nadzieję, że kolejne konkursy w naszym przedszkolu będą się cieszyły również dużym zainteresowaniem.

 

Skip to content