Publiczne Przedszkole nr 15 w Pile

Kino sferyczne

 

4 kwietnia nasze przedszkole odwiedziło długo wyczekiwane Kino sferyczne. Kino sferyczne to innowacyjna forma kształcenia dzieci. W specjalnej kopule prezentowany jest sferyczny obraz panoramiczny. Dzięki sferycznej projekcji dzieci oglądały trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Do kina sferycznego wybrały się wszystkie grupy z naszego przedszkola. Przedszkolaki obejrzały niezwykle ciekawe, edukacyjne projekcje min: O życiu w głębinach Oceanu, Sekretnym życiu drzew, Ciele człowieka czy najbardziej popularne i lubiane filmy o kosmosie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, gdyż oglądanie filmów odbywało się w pozycji leżącej, co dawało możliwość odbioru na całej powierzchni poprzez postrzeganie krawędziowe.

Skip to content